رعایت دقیق قانون تنها راه حل برون رفت از مشکلات شهری

رعایت دقیق قانون تنها راه حل برون رفت از مشکلات شهری

محمد آصفی، عضو شورای اسلامی شهر مشهد که عصر روز گذشته در جمع اعضای انجمن‌های اسلامی اصناف مشهد سخن می‌گفت با اشاره به چالش‌های پیش روی مدیریت شهری، اظهار داشت: هنوز تا رسیدن به مدیریت جهادی مورد نظر مقام معظم رهبری فاصله زیادی داریم زیرا بسیاری از مدیران با همان ساز و کارهای سنتی و اداری می‌خواهند مدیریت کنند که پاسخگوی مسائل و نیازهای امروز شهر مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران اسلامی و پایتخت فرهنگی جهان اسلام نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه سخنانش به مسئولیت و نقش مردم در هدایت و نظارت بر عملکرد مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: قانون اساسی به عنوان میثاق ملی که برگرفته از آیات قرآن مجید است امروز فصل الخطاب آحاد مردم است و برای نظارت بر عملکرد مدیران همه اصول قانون اساسی بویژه اصل هشتم باید مدنظر مردم باشد؛ لذا هم مردم و مسئولان ، خود را ملزم به رعایت قانون بدانند و با متخلفین اعم از مردم و مسئولان برخورد قاطع داشته باشند.

آصفی، در ادامه سخنان خود تنها مدل و الگوی موفق برای تحقق مدیریت جهادی را الگو و مدل جهاد ودفاع مقدس در دهه اول انقلاب دانست و از نخبگان و گروه‌های مرجع بویژه انجمن‌های اسلامی خواست به وظیفه انقلابی و جهادی خود عمل کنند و به مسئولان و مدیران در تحقق مدیرت جهادی کمک نمایند.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد، در خصوص عملکرد شورای چهارم طی دو سال گذشته، گفت: تلاش جدی شورای شهر طی دو سال گذشته اصلاح ساختارها و فرایندها بوده است تا هم از بروز تخلف و فساد جلوگیری کند و هم شاهد رضایتمندی مردم از مدیریت شهری باشیم که تاکنون اقدامات خوبی در بخش های مختلف از جمله ساخت و سازهای قانونی، عمران و آبادی مناطق کم برخوردار، ساخت مساجد و سالن های ورزشی، محیط زیست، سیما و منظر شهری، حمل و نقل عمومی و پاک بویژه قطارشهری و مبارزه جدی با رانت خواری و فساد اداری و دریافت عادلانه بهای خدمات شهروندی صورت گرفته است.

به اشتراک گذاشتن این مطلب

پاسخ

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. Required fields are marked *

درباره وب


ضمن عرض سلام ؛ در سایت پیش رو تلاش شده است تا آشنایی با دیدگاه های اينجانب میسّر و مقدور گردد .
وَقُل رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا . سوره : الاسراء آیه : 80

محمد آصفي يزدي
1- متولد 1343 مشهد مقدس خيابان امام رضا (ع).
2- ميزان تحصيلات : كارشناسي تاريخ از دانشگاه فردوسي مشهد سال 1368
اطلاعات بیشتر...

كارشناسي امنيتي استانداري خراسان رضوي 1369 تا 1375
رئيس اداره سياسي استانداري خراسان رضوي 1375 تا 1377
مشاور مدير كل صدا و سيماي مركز زاهدان
مدير اطلاعات و اخبار صدا و سيماي مركز زاهدان
مسئول گروه معارف راديو مركز خراسان
مسئول صدا و سيماي حرم مطهر رضوي
مدير كل سياسي و انتخابات استانداري خراسان رضوي
معاون برون مرزي صدا و سيماي مركز خراسان رضوي
معاون صدا (مدير راديو مشهد )
اطلاعات بیشتر...

آمار سایت

  • کاربران حاضر: 6
  • بازدید امروز: 2083
  • بازدیدکننده امروز: 80
  • بازدید دیروز: 4981
  • بازدید کننده دیروز: 149
  • بازدید هفته: 7298
  • بازدید ماه: 40361
  • بازدید سال: 1423184
  • کل بازدیدها: 1966223
  • کل بازدیدکننده‌گان: