فرهنگ؛ سلیقه ای نیست که هر دولتی بخواهد ساز خود را بزند

فرهنگ؛ سلیقه ای نیست که هر دولتی بخواهد ساز خود را بزند

عملکرد دولت ها را باید با قانون مقایسه کرد چرا که مقایسه دولت یازدهم با دهم روند جالبی نیست و به هر دوی آن ها ایراداتی وارد است.

آصفی افزود: در زمینه فرهنگ نظارت بسیار مهم می باشد و می بایست یک فرآیند دقیقی را جهت نظارت عملیاتی نمود، هر چند ممیزی هایی هم وجود دارد اما متاسفانه این نظارت خیلی قوی ارزیابی نمی شود، به طور مثال اخیرا ۲ عدد کتاب کودک را مشاهده کرده ام که این کتاب ها تحویل برخی از اساتید و جوانان نیز قرار گرفت و برآیند بررسی ها این بود که این کتاب ها اصلا محتوایی قابل توجهی نبود که بخواهد به چاپ برسد و از لحاظ بصری هم ایراداتی به آن وارد بود.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد خاطر نشان کرد: یکی از موضوعاتی که کمتر در دولت یازدهم به آن پرداخت می شود بحث کپی رایت در حوزه نشر و چاپ است که متاسفانه نظارت ها کارشناسی و دقیق نیست و یا حجم کار بالاست که فرصت بررسی همه آن ها را ندارند.

آصفی ادامه داد: موضوعات فرهنگی سلیقه ای نیست که هر دولتی ساز خود را بزند، در حوزه نظارت هم نمره قابل قبولی را به دولت نمی توان داد، تا الان هم طرح های فراگیری را در حوزه آموزش عالی و یا خود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مدت مشاهده نشده است.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر خاطر نشان کرد: در خصوص امر به معروف و نهی از منکر که کمیسیون های مختلف در ستاد امر به معروف ارشاد تشکیل می شد در حال حاضر آن کمیسیون ها تعطیل شده اند.

وی افزود: در خراسان رضوی هم بنده اطلاعی که از مدیر کل محترم ارشاد داشته ام ایشان گفتند مسئولیتی در این زمینه برای ارشاد استان تعریف نشده است.
آصفی در پایان تاکید کرد: در حوزه تبلیغات نیز فضا به درستی مدیریت نمی شوند و عملا کانون های تبلیغاتی و فضاهای معابر شهری که در دست دولت است رها شده است.

به اشتراک گذاشتن این مطلب

پاسخ

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. Required fields are marked *

درباره وب


ضمن عرض سلام ؛ در سایت پیش رو تلاش شده است تا آشنایی با دیدگاه های اينجانب میسّر و مقدور گردد .
وَقُل رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا . سوره : الاسراء آیه : 80

محمد آصفي يزدي
1- متولد 1343 مشهد مقدس خيابان امام رضا (ع).
2- ميزان تحصيلات : كارشناسي تاريخ از دانشگاه فردوسي مشهد سال 1368
اطلاعات بیشتر...

كارشناسي امنيتي استانداري خراسان رضوي 1369 تا 1375
رئيس اداره سياسي استانداري خراسان رضوي 1375 تا 1377
مشاور مدير كل صدا و سيماي مركز زاهدان
مدير اطلاعات و اخبار صدا و سيماي مركز زاهدان
مسئول گروه معارف راديو مركز خراسان
مسئول صدا و سيماي حرم مطهر رضوي
مدير كل سياسي و انتخابات استانداري خراسان رضوي
معاون برون مرزي صدا و سيماي مركز خراسان رضوي
معاون صدا (مدير راديو مشهد )
اطلاعات بیشتر...

آمار سایت

  • کاربران حاضر: 6
  • بازدید امروز: 4685
  • بازدیدکننده امروز: 557
  • بازدید دیروز: 5197
  • بازدید کننده دیروز: 574
  • بازدید هفته: 40565
  • بازدید ماه: 158086
  • بازدید سال: 1484675
  • کل بازدیدها: 2405990
  • کل بازدیدکننده‌گان: